Firmamız, 1998 yılından bu yana yapı & izolasyon sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş olan, satış ve uygulama konusunda kazandığı tecrübelerini projelerine aktaran BRN İZOLASYON İNŞ. MAK. LTD. ŞTİ. özellikle ısı, ses ve su yalıtımı alanlarında kurumsallığını ispatlamış ve markalaşmış kimliği ile, yatırımcı firmalar ile girdiği çözüm ortaklığında Türkiye ve yurt dışında çok başarılı işlere imza atmıştır.

ZEMİN KAPLAMA UYGULAMASI

Zemin kaplama ürünlerinin en çok bilinenleri epoksi ve poliüretan kaplamadır. Epoksi kaplama sert yapıya sahip kaplama türüdür ve sadece ofis gibi alanlarda uzun ömürlü olmaktadır. Epoksi kaplama , üzerinden ağır vasıta geçen alanlarda kullanılması epoksinin çatlamasına neden olmaktadır. Ağır vasıta geçen alanlarda esnek kaplama malzemesi kullanılmalıdır.

 

Poliüretan zemin kaplama ürünü esnek bir kaplama türüdür. Epoksi grubu kaplamalara göre esnek yapıya sahiptir fakat üzerinden geçen yükler neticesinde aşınma dediğimiz süreç içerisinde yıpranmaya başlar ve kısa ömürlü olmaktadır.

 

Zemin kaplama ürünleri arasında kalıcı olan ürünümüz sprey polyurea su izolasyonu ve aynı zamanda zemin kaplama ürünüdür. Sprey halinde püskürtülür ve ek yer oluşturmaz. 10 saniye gibi kısa bir sürede kurumaktadır. %400 oranında esnek olma özelliği sayesinde üzerinden geçen tonlarca ağırlığa direnç göstermektedir. Polyurea aynı zamanda su izolasyonu da sağlamaktadır. Fabrika zeminleri , garaj zemin kaplaması , otopark zemin kaplamalarında çok tercih edilen bir  kaplama türüdür.

 

Zeminin daha dayanıklı ve daha sert bir yapıya kavuşturulması için kimyasal bir malzeme ile yapılan zemin kaplama işine epoksi zemin kaplama denir. Dayanıklılığının yanı sıra estetik bir yapıya sahip olmasından dolayı dekorasyon aracı olarak da kullanılır.

Sağlam yapı malzemesi olmasının yanı sıra istenilen şekli alması sayesinde estetik açıdan büyük bir kolaylık olan epoksi zemin kaplama; kullanım rahatlığı, kolay temizlenmesi, yağ ve kimyasal maddeleri geçirmez. Yapısı ve daha hijyenik olmasından dolayı diğer zemin kaplamalardan kolayca ayırt edilir.

Poliüretan zemin kaplama sahip olduğu özellikleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle çelik konstrüksiyon yapıların zemin kaplamalarında elastik yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Oluşabilecek genleşme ve gerilme hareketlerinde esneklik göstererek zarar almadan performansını göstermeye devam eder.

 

Poliüretan zemin kaplama elastik özelliği yanı sıra kimyasal ve yüksek mekanik dayanımı ile de geniş bir kullanım alanında sahiptir. Poliüretan Zemin Kaplama kullanım alanları olarak sayabileceğimiz alanlar;

 

-Fabrika zemini poliüretan zemin kaplama

-Üretim alanı poliüretan zemin kaplama

-Spor zemin poliüretan zemin kaplama

-Oyun zemin poliüretan zemin kaplama

-Depo zemin poliüretan zemin kaplama

-Antrepo zemin poliüretan zemin kaplama

-Stok alanları zemin poliüretan zemin kaplama

-Soğuk hava depoları zemin poliüretan zemin kaplama

-Hangar zemin poliüretan zemin kaplama

-Ticari sera zemin poliüretan zemin kaplama

-Servis alanları zemin poliüretan zemin kaplama

-Süpermarket zemin poliüretan zemin kaplama

-Showroom zemin poliüretan zemin kaplama

-Okul zemin poliüretan zemin kaplama

-Studio  zemin poliüretan zemin kaplama

-Bürolar zemin poliüretan zemin kaplama

-Hastane zemin poliüretan zemin kaplama

-Laboratuvar zemin poliüretan zemin kaplama

-sterilizasyon odaları zemin poliüretan zemin kaplama

-Otopark zemin poliüretan zemin kaplama

-Garaj zemin poliüretan zemin kaplama

-Hobi odaları zemin poliüretan zemin kaplama