TAŞYÜNÜ

Doğada bulunan volkanik kayaçlardan elde edilen mineral ve inorganik taşların 1500-1600 derece arasında eritilip, elyaf haline gelmesiyle oluşturulan ve %98 oranında doğal elyaf içeren ısı yalıtım malzemesidir.
Binaların çatılarında, bölme duvarlarda, dış cephe yalıtımlarında, fırınlarda, çelik kapıların yalıtımlarında, gemi inşaatlarında, elektrikliev aletlerinde, eğlence mekanlarında ve sinemalarda; ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren her yerde üst düzeyde yalıtım yapma özelliğine sahiptir.
Taşyünü ürün grubu, binaların ısı yalıtım yönetmeliği kapsamında, ısı iletkenlik değeri l=0.035 W/Mk olup,kış mevsiminde soğuğun,yaz mevsiminde ise sıcağın sızmasını engelleyerek yaşam alanlarımıza konfor ve huzur sunmak için tasarlanmıştır.
EN ISO standartlarına göre %40 - 90 arasında ses yalıtımı sağlayan Ravatherm Taşyünü, sesi iyi sönümleyebilen bir malzemedir. Binaların gürültüye karşı korunması hakkında yönetmelik gereğine uygun, gürültüyü azaltıcı özelliği ile ses yalıtımı sağlar.
DIN ve EN normlarına göre yanmaz malzemeler sınıfı olan “A1’ sınıfındandır. Kullanım sıcaklığı -55/+760 dereceleri aralığında olup, binaların yangından korunması yönetmeliğine uygun standartlarda üretilmektedir.
Su buharı difüzyon direnci μ=1 olan Ravatherm Taşyünü (Hava ile aynı değer) Çürüme, bozulma yada küflenmeye imkan vermeyen yapısıyla korozyon ve paslanma yapmaz. Yapıların su ve nem yalıtımlarında uzun ömürlü ve etkili çözümler sunar. 

Genel Özellikler
İnorganik yapısı sayesinde bakteri ve mikroorganizma üretmez. Doğal ham maddeden imal edilmiş ekolojik ve çevre dostu bir üründür. Taş yünü, doymuş yapısı sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Buhar geçirgenliğine sahip olduğundan içerisinde buhar barındırmaz. Taş yünü kullanımı, fosil yakıtlara duyulan ihtiyacı azaltmaktadır. Bu nedenle Co2 salınımının azalmasına yardımcı olarak iklim değişikliği gibi ekolojik olayları da hafifletecektir. Taş yünü 1000 oC üzerindeki sıcaklığa dayanıklı olması nedeniyle hayati öneme sahip yangın güvenliği sağlar. Yangının yayılmasını önlerken, itfaiye ekiplerine yangına müdehale, hayat kurtarma ve tahliye işlemleri için zaman kazandırır. Taşyünü elyafları sayesinde ses, gürültü, gibi olumsuz dış etkenleri bertaraf ettiği için, huzurlu bir ortam imkanı sunar.

►ÜRÜN KATALOĞUNU İNCELEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN.

Benzer Ürünler

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.