DELTA FLORAXX TOP

DELTA FLORAXX TOP, yeşillendirmeli çatılar ve bahçe teraslar için tasarlanmış kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip ve jeokompozit olan ilk ve tek Yeşil Çatı Drenaj Levhasıdır.

Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi olan DELTA FLORAXX TOP, drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon fonksiyonlarını bir arada tek ruloda sunarak uygulama açısından birçok avantaj sağlar. DELTA®-FLORAXX TOP, entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenarı ile bu avantajlarına yenilerini eklemektedir. 

Kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde, bindirme yerlerinde anında sızdırmazlık sağlar ve üzerinde çalışma devam ederken levhaların kayması sorunu da ortadan kalkar.

DELTA FLORAXX TOP, DELTA FLORAXX TEX nem tutucu ve koruyucu keçe ve DELTA FLORAXX KÖK TUTUCU membran ile birlikte DELTA FLORAXX TOP YEŞİL ÇATI SİSTEMİ'ni oluşturur.

Özellikleri ve Avantajları 

-DELTA FLORAXX TOP’ın, bilhassa deliklerinden dikey drenaj kapasitesi son derece yüksektir. Bu sayede, toprak tabakada “göllenme” tehlikesini önler. 
-Tek taraflı kabarcık yapısı sayesinde filtrasyon jeotekstili üzerinde yükün sebep olacağı “zımba” etkisini ortadan kaldırır. 
-DELTA®-FLORAXX TOP’ın kabarcıkları birbiri üzerine bindirilerek döşenir. Bu da, sistem üzerinde çalışma devam ederken levhaların yerinden oynamasını engellemenin yanı sıra filtrasyon altında kesintisiz bir drenaj kanalı oluşturulmasını sağlar. 
-DELTA FLORAXX TOP döşenir döşenmez, toprak tabaka hemen serilip yeşillendirme yapılabilir. Topraktan önce ayrıca çakıl dökülmesine gerek yoktur. Bu da, yine özel kabarcık yapısı dolayısıyla perforasyonlarının yerleşiminin sağladığı bir avantajdır. 
-DELTA FLORAXX TOP, üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili sayesinde iki katmanı tek seferde döşeme imkânı sunarak hem zamandan hem işçilikten tasarruf sağlar. 
-Filtrasyon jeotekstil tabakanın kayması veya rüzgârla uçması sorununu ortadan kaldıran homojen bir zemin yüzeyi oluşturur.

DELTA FLORAXX TOP uygulaması 
 
İmalatı tamamlanan yalıtımlar üzerine, gerektiği takdirde kök tutucu membran ve nem tutucu koruyucu keçe katmanlardan sonra, DELTA FLORAXX TOP, rulodan kolaylıkla serilerek döşenir. DELTA FLORAXX TOP ruloları en az bir kabarcık bindirilerek uygulanır. Bindirme kenarlarındaki yapışkanın koruyucu folyosu ayrılarak levhalar birbirine yapıştırılır. 

DELTA FLORAXX TOP, degredasyon direncini artırarak uzun ömürlü olmasını sağlayan esnek yapısı sayesinde tasarıma bağlı olarak, parapetlere döndürülerek de döşenebilir. DELTA FLORAXX TOP, suyun tahliye edileceği giderler kısmında ve havalandırma bacaları etrafında açıklığa en yakın şekilde kesilerek sonlandırılır. 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.