CAMYÜNÜ

Camyünü silis kumunun yüksek sıcaklıkta ergitilerek elyaf haline getirilmesi ile üretilmektedir. Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenleme ve yangın güvenliği amaçlı kullanılır.Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha ve boru şeklinde üretilebilmektedir.
ISI İLETKENLİK KATSAYISI (λ)
Isı iletkenlik katsayısı, yalıtım malzemesinin birbirine dik 1m mesafedeki, 1m2’lik yüzeyi arasından, sıcaklık farkı (Δt) 1°C olduğunda geçen ısı miktarıdır. Birimi W/m.K dir. Bu değer ısı yalıtım malzemelerinin en önemli özelliğidir. Yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik katsayısı ne kadar küçük ise, ısı geçişine karşı o oranda yüksek bir direnç
gösterir. ODE STARFLEX, EN 13162 ve EN 14303 standartları kapsamında λ = 0,031-0,044 W/m.K ısı iletkenlik kat sayıları aralığında üretilmektedir.
ISIL DİRENÇ (R)
Yalıtım malzemesinin ısı transferine karşı direncinin bir ölçüsüdür. Malzemenin kalınlığı (m) ile ısı iletkenlik katsayısının (W/m.K) birbirine oranlanması ile bulunur. Birimi m2.K/W dır.
R=d/λ formülü ile hesaplanır. Malzemenin R değeri arttıkça ısı geçişine karşı daha büyük direnç gösterir. Seçilen sistemlerde ; ısı iletkenlik katsayısı (λ) ne kadar düşükse ya da ısı yalıtım malzemesi kalınlığı (d) ne kadar yüksek ise o kadar yüksek ısı yalıtım direncine ulaşılabilmektedir.

Ürün kataloğunu incelemek için lütfen tıklayın.

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.